Čo je AMP web?

AMP (Accelerated Mobile Pages) je framework vyvinutý spoločnosťou Google, ktorý umožňuje vytvárať rýchle a vysoko výkonné webové stránky. Stránky sa načítavajú takmer okamžite, čo užívateľom poskytuje hladký a pútavejší zážitok z mobilných telefónov i stolných počítačov.

Weby AMP majú nižšiu mieru odchodov, lepšiu použiteľnosť a vyšší konverzný pomer v porovnaní so štandardnými weby. A existuje celý rad štúdií, ktoré to dokazujú.

Napríklad nový web BMW.com bol vytvorený celý znova ako AMP web. Teraz sa načíta 3-4krát rýchlejšie než predtým. Počet užívateľov mobilných telefónov sa vyšplhal na 50%, oproti predchádzajúcim 40%. A návštevnosť z vyhľadávačov vzrástla o neuveriteľných 49%!

Ako už bolo spomenuté, AMP je technológia spoločnosti Google, čo tiež znamená výhody AMP webov vo výsledkoch vyhľadávania. Každý AMP web je označený ikonou blesku, čo má tiež vplyv na zvýšenie miery prekliknutia (CTR).

Vytvorte si tiež svoj AMP web zadarmo

Jednoducho. Dokonalý. Web.

Vytvorte si špičkový web zadarmo behom chvíľky. Na mobile, tablete alebo počítači. Váš web bude postavený na najmodernejších technológiách ako AMP od Googlu a svojím výkonom bude výrazne prevyšovať obyčajné weby. Budete mať neobmedzený prenos dát, počet stránok, hosting zadarmo, môžete pripojiť Google Analytics či Facebook Messenger, vyberať z miliónov fotiek zadarmo atď. Začnite teraz, je to hračka!